Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję

tel. 81 532 43 98

kom. 695 945 243

e-mail: kontakt@verus.lublin.pl

Kontakt

Udostępnij na facebook.com

Grawerowanie laserowe

Drugą ze stosowanych przez nas technologii to grawerowanie laserowe za pomocą plotera CO2. Ploter laserowy to nowoczesne urządzenie wykorzystujące zjawisko emisji wymuszonej. Najistotniejszym jego elementem jest tuba wypełniona mieszaniną gazów, z których najważniejszy jest dwutlenek węgla. Oprócz niego znajduje się w niej azot, wodór oraz hel. Impuls elektryczny pobudza do drgań atomy azotu, które przekazują swą energię cząsteczkom dwutlenku węgla a te zmieniają energię drgających elektronów na emisję fotonów.

Dzięki układowi optycznemu, w który wyposażony jest ploter laserowy uzyskuje się wielką koncentrację energii na bardzo małej powierzchni. Umożliwia to wycinanie i grawerowanie małych elementów z dokładnością 0,01 mm.

Promień lasera działa na materiał metodą bezstykową dzięki czemu wyeliminowane są zmiany struktury materiału oraz nie następuje jego deformacja. W związku z tym poszczególne elementy grawerowanej czy wycinanej serii są w 100% powtarzalne.

Więcej na temat działania plotera laserowego na stronie http://www.grawerowanie-lublin.pl/

Doskonałe wyniki daje laserowe grawerowanie w drewnie, sklejce, akrylu, gumie, szkle i kamieniu jak również w laminatach grawerskich. Laminaty grawerskie są materiałem dwuwarstwowym. Warstwa wierzchnia posiada zróżnicowaną gamę kolorystyczną. Warstwa spodnia jest na ogół czarna lub biała. Na wskutek działania promienia laserowego wierzchnia warstwa zostaje usunięta i grafika uzyskuje kolor warstwy znajdującej się pod spodem.

Laminat grawerski, akryl oraz sklejka świetnie nadają się do wycinania laserowego. Wycięte elementy posiadają idealnie gładkie powierzchnie co eliminuje konieczność jakiejkolwiek dodatkowej obróbki. Można je łączyć ze sobą w wielu różnych konfiguracjach tworząc ekskluzywne szyldy reklamowe lub tablice informacyjne. Dzięki właściwościom użytych materiałów mogą mieć zastosowanie na zewnątrz gdyż zarówno plexi jak i laminaty grawerskie odporne są na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

Zachęcamy do obejrzenia pozostałych naszych realizacji na stronie http://www.podziekowaniadyplomylublin.pl/